Võib öelda, et natuke on ka reisitud, ringi vaadatud ja maailma nähtud. Eks igaühel on omad head nõuanded, kuidas maailmas rännates rahaga ümber käia, aga siin on minu ja Cassia lemmikud võtted, mis meid koostöös Ferratumiga on inspireerinud ja kannustanud seiklemisest maksimumi võtma.
👉 https://www.instagram.com/ameisiel
Enne kui esimesest kohast kohe suveniire soetama hakkad, vaata rahulikult ringi. Tihtilugu võib juhtuda, et avastad sama kauba kuskil vaiksemas kõrvaltõnavas hoopis palju soodsama hinnaga. Portos reisides just nii juhtus. Ühelpool linna läbistavat jõge olid hoopis teised hinnad kui teiselpool. Lisaks ei tasu rahakotti kergendada tuntumate vaatamisväärsuste juures, sest ka seal on tihtilugu kõrgem hind kui mujal.
See on nipp, mis töötab tõesti kõikjal. Kui istud maha restoranis, mis asub mõne kuulsa vaatamisväärsuse lähemal või rahvarohkes turismisõlmes, siis võid kindel olla, et sinu prael on ka mõnus juurdehindlus. Samas, kui leiad, et vaade ja vibe on seda väärt, siis miks ka mitte! Meie pere nipp on olnud vaadata pisut rohkem ringi ning astuda sisse söögikohtadesse, kus paistavad einestavat kohalikud. Võib juhtuda, et lisaks madalamatele hindadele on ka road nendes kohtades maitsvamad ja nendega on rohkem vaeva nähtud.
Mina armastan väga reisidel poodelda! Kui aga rahakott pigistab ning kulutada palju ei saa, siis tasub hoiduda tänavatest, mis on poodidega üle kallatud. Pigem tasub sel juhul nautida loodust, mõnuleda rannas või imetleda imelisi vaateid, mida sihtpunkt pakkumas. Pikad jalutuskäigud, rattasõidud või muu selline on suurepärane puhkuse veetmiseks ning ei nõua nii palju väljaminekuid kui linnas poodide vahel turnides.
Nii mõnedki korrad võib juhtuda, et avastad, et kohalik ühistransport on nii loogiline, odav ja mugav, et pole mõtet üldse takso poole vaadata. Võib juhtuda ka, et rolleri rentimine tuleb odavam, kui taksojuhtidele kulutamine. Lisaks eelistan mina alati kõndimist – nii näen, avastan ja naudin rohkem! Näiteks avastasime sõbrannaga Mykonosel, et taksohinnad on hirmkallid. Olime väga rõõmsad, et hotell asus linna külje all ning ranna lähistel ja saime igal pool mõnuga jala käia.
Kui rääkida lendamisest, siis on teadagi lennujaamades ja lennukites igasugu snäkid ja road kallimad kui muidu, seega soovitan kõikidel püsinäljastel oma snäkid kaasa pakkida ja neid nosida. Minul juhtunud küll ja veel, et sooviksin süüa, aga kõik, mis pakutakse paistab olevat saia peal, saia vahel või koos saiaga, seega oma söögipoolisega sellist mure ei juhtu, et pead sööma midagi, mida üldse ei tahaks.
👉 https://www.instagram.com/cassiashakti
“Kui Meisi rahanipid on rohkem seotud reisil olemisega, siis minu rahanipid keskenduvad rohkem reisi planeerimisele. Usute või mitte, aga reisi planeerides saab kõige suuremad säästud juba eos ära teha, mis tähendab, et reisil olles on meel kergem ja rahakott täidlasem,” kostab palju reisinud Cassia.
Olles reisinud juba 35 riigis, on minu suurimaks nipiks teenusepakkujate koonduspaikade ära kasutamine. Pean selle all silmas nt Bookingu lehte soodsaima majutuskoha saamiseks, Carjeti lehte soodsaima autorendi leidmiseks, Tripadvisorit soodsaima tuuri broneerimiseks ning nt Momondot soodsaimate lennupiletite soetamiseks. Nende lehtede kasutamisel on veel üks nipp, mida ära kasutada – vali alati tasuta tühistamise võimalus (v.a lennupiletite puhul), sest võib juhtuda, et reisile eelneva aja jooksul avaneb veel paremaid pakkumisi! Nii käin iga mingi aja tagant ikka teisi pakkumisi piilumas ja võib juhtuda, et tühistan algse ja valin uue asemele. Olen niimoodi saanud autorendi pakkumisi -50% viimasel hetkel alla.
Lisaks kasutan ma Bonusway lehte, mis on paljude lehtedega seotud boonussüsteem. Booking.com broneeringud teen alati läbi selle ning olen nii teeninud cashbacki sadu eurosid. Minu liitumislink SIIN. Lisaks on ka Booking.comil oma boonussüsteem. Mida rohkem broneerid, seda kõrgema Genius taseme saavutad, mis tähendab suuremaid soodustusi majutuskohtadelt. Nii saan ma teine kord tavahindadest lausa 30% alla.
Minu üks suurimaid nii aja kui raha säästmise nippe on olnud käsipagasiga reisimine. Miks? Sest äraantava pagasi lisamine lennupiletitele võib odavamate lennuliinidega minna maksma rohkem kui lennupiletid ise. Kui tegemist pole ühendlendudega, siis on vaja arvestada ka pagasile järele minemisega ning uue check-ini ja turvakontrolli tegemisega. Lisaks on käsipagasiga nii palju mugavam ja funktsionaalsem reisida ja võid olla kindel, et ei poodle tühja-tähja, sest ruumi ja pagasikaalu üle lihtsalt ei ole!
Kui käsipagasiga ei reisi, siis soovitan võtta igal juhul kaasa oma saumiksri ning kohvisõbral ka kohvivalmistamise asjad (Kalita, V60 või AeroPress). Saumikser aitab tervislikumalt toituda, pakkudes võimaluse igal hommikul teha majutuskohtades smuutit. Nii söön vähem väljas ning hoian juba hommikusöökide arvelt hulganisti raha kokku. Kuna kohv on minu iga päeva oluline osa, siis käivad kohviasjad minuga alati kaasas. Kui ma neid kaasa ei võta, siis võin arvestada reisile kuni 10 eurot lisakulutusi päevas juurde. Mitmekuise reisi puhul on antud nippidega sääst ikka metsik!